NARZĘDZIOWNIA

Podstawą do produkcji wyrobów formowych jest narzędzie produkcyjne. Od jego konstrukcji oraz precyzji wykonania zależy ostatecznie cena i jakość wyrobu gotowego. Nasza narzędziownia specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji form wtryskowych, przetłocznych i tłocznych do elastomerów oraz termoplastów.

Na etapie projektowania form stosujemy nowoczesne i unikalne rozwiązana technologiczne stworzone do analizy i optymalizacji zarówno samej formy jak i procesu produkcyjnego. Dzięki reologicznemu i termicznemu zbalansowaniu całej konstrukcji formy, z uwzględnieniem wszystkich jej elementów (hot runner, cold runner, tempering, mold inserts, itd.) uzyskujemy zdecydowaną przewagę konkurencyjną już w zakresie projektowym. Proces ten opaty jest o oprogramowanie CAD/CAM: Solid Edge, SigmaSoft, ZW3D CAD, AutoCAD.

Obecny park maszynowy daje nam szerokie możliwości i jest sukcesywnie rozbudowywany celem powiększania przewagi konkurencyjnej.

Współpracujemy z kwalifikowanymi dostawcami materiałów, normalii oraz usług , w tym również z zakresu obróbki cieplnej. Głównymi naszymi kooperantami w zakresie budowy form są znane firmy w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych jak m.in.: FCPK Bytów, METALimpex, Konek PSN, Oerlikon Balzers, Fibro, Rabourdin, Meusburger, Hasco, Harting, Bohler, Roemheld, Oberon, Optiz, Elwik,  itd. Wykorzystywanie materiałów dostarczanych przez liderów swojej branży na rynku, pozwala firmie TAKONI na osiąganie wymaganych rezultatów, które stawiane są nie tylko przez branże automotive, czy AGD ale wiele innych.

Wolne moce produkcyjne w zakresie wykonawstwa narzędzi/form produkcyjnych oferujemy dla klientów zewnętrznych z wielu branż.