Firma

Firma

Specjalizujemy się w produkcji technicznych wyrobów elastomerowych dowolnych kształtów i zastosowań. Jesteśmy wiarygodnym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD, rolnictwa, medycyny, budownictwa, górnictwa, armatury wodnej i sanitarnej oraz wielu innych sektorów przemysłu. Świadczymy również usługi doradztwa technicznego w zakresie doboru odpowiednich materiałów, projektowania narzędzi produkcyjnych oraz docelowego zastosowania wyrobu gotowego. Ugruntowana pozycja, wieloletnie doświadczenie, elastyczność, dbałość o jakość i terminowość daje nam zdecydowaną przewagę konkurencyjną nie tylko na rynku krajowym ale również na rynkach zagranicznych. Działalność za granicą prowadzona jest przez sieć oddziałów. Największy oddział w Laholm w Szwecji zajmuje się nie tylko działaniami handlowymi i wsparciem technicznym, ale także zapewnia kompleksową infrastrukturę logistyczną.

Misja

Misją firmy jest bycie nowoczesnym, rzetelnym i profesjonalnym producentem formowych wyrobów gumowych w oparciu o nowoczesne technologie oraz najniższe możliwe koszty przy zachowaniu najwyższego poziomu jakości wyrobu końcowego.

Ludzie

Bezwzględnie firmę tworzą ludzie. To właśnie ich wiedza, fachowość oraz zaangażowanie decydują o rozwoju firmy. Dlatego też przywiązujemy dużą wagę do wysokiego poziomu kompetencji swoich pracowników. Zatrudnieni przez nas specjaliści z różnych dziedzin kreują procesy na każdym etapie działalności organizacji. Wysoka kultura organizacyjna oraz poczucie pełnej identyfikacji zarówno z celami, jak i z bieżącą działalnością firmy, stanowią podstawę naszego sukcesu.

HISTORIA

1992 powstanie firmy na bazie kontaktów z rynkami skandynawskimi i rozpoczęcie działalności produkcyjnej,
1994 zakup obiektu biurowo-produkcyjnego przy ul. Legionów w Bielsku-Białej,
2000 uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001,
2003 relokalizacja produkcji do obiektów przy ul. Wypoczynkowej w Bielsku-Białej,
2005 zakup pierwszej wtryskarki do przetwórstwa gumy,
2007 zakup terenu w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej,
2008 budowa nowoczesnego i opartego o europejskie standardy zakładu produkcyjnego przy ul. Bestwińskiej w Bielsku-Białej,
2010 uzyskanie certyfikatu Systemu Zarządzania Jakością w przemyśle motoryzacyjnym ISO/TS 16949 oraz fuzja wydziału produkcji wyrobów gumowych firmy Gasket sp. z o.o.,
2011 wdrożenie i certyfikacja Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001,
2012 wniesienie zgłoszenia ochrony patentowej TBT,
2013 rozbudowa zakładu produkcyjnego przy ul. Bestwińskiej w Bielsku-Białej do powierzchni 10.746 m2 ,
2017 „srebrny” jubileusz 25cio lecia działalności,

takoni

fakty

27 lat doświadczenia w produkcji wyrobów gumowych

10.746 m2 nowoczesnejpowierzchni produkcyjnej

388 wykwalifikowanych i kompetentnych pracowników

 

 

 

65% sprzedaży eksportowej do 19 krajów

3.278 wykonanych części

38 wtryskarek do gumy (90-650 ton)

 

 

 

34 prasy hydrauliczne (100 - 1.000 ton)

28 maszyn pomocniczych

2.844 kg mieszanek gumowych przetwarzanych dziennie